Zadzwoń: 690-678-778 Email: suspenser@interia.pl

Sterowniki

STEROWNIKI

Sterowniki do kotłów podajnikowych: SPPv2, Talos, Scorpion, Iryd PID, Bruli.

SPPv2 [chwilowo niedostępny!]

Sterownik SPPv2 przeznaczony jest do zarządzania kotłem z automatycznym podajnikiem paliwa oraz instalacją grzewczą zbudowaną z wielu obiegów. Jest on kontynuacją sterownika SPP i jego algorytmu. Priorytetem dla urządzenia, oraz głównym jego założeniem jest prowadzenie palnika w sposób stabilny i oszczędny.

Do prawidłowej pracy wymagane jest podanie kilku podstawowych parametrów, tak jak dla najprostszych sterowników, tj siła nadmuchu, czas i przerwa podawania.
W trakcie pracy sterownik samodzielnie decyduje kiedy podać paliwo i jak sterować nadmuchem. Sterownik ocenia swoją pracę i w jeśli zajdzie taka potrzeba to może zasugerować użytkownikowi zmianę dawki.

Charakterystyczną i wyróżniająca ten sterownik spośród innych urządzeń cechą jest to że dmuchawa w zależności od zapotrzebowania na moc kotła nie zmienia płynnie swoich obrotów lecz pracuje ze stałymi obrotami i impulsami o różnym czasie trwania. Zaletą takiego sposobu jest większa pewności prawidłowego dostarczenia powietrza do trudnych miejsc palnika oraz większa równomierności dawki paliwa i powietrza w szerokim zakresie mocy z jaką będzie pracować piec.

Tutaj bez znaczenia jest charakterystyka napięcie-wydajność dmuchawy więc odpada także konieczność stosowania lub późniejszej wymiany dmuchawy na ściśle określony model.

Podstawowe zaprogramowanie sterownika tak aby poprawnie spalał opał jest proste, w miarę poznawania urzą-
dzenia, bądź konieczności walki z trudnym spalaniem” użytkownik może zmienić bądź włączyć szereg funkcji które z pewnością pomogą jeszcze lepiej spalać opał.
Sterownik posiada także większe możliwości w zakresie sterowanych urządzeń, prócz podstawowego obiegu C.O
i CWU umożliwia także sterowanie cyrkulacją CWU, zaworem mieszającym oraz dwoma dowolnie konfigurowalnymi wyjściami O1 i O2, dając użytkownikowi możliwość kontroli do czterech niezależnych obiegów grzewczych.

Każdy z nich może posiadać własną strefę czasową i dwie temperatury zadane które będą aktywne o odpowiednich porach dnia.
Dodatkowo, własną strefę otrzymał obieg CWU oraz temperatura kotła.
Zwiększona została także ilość wejść umożliwiająca podpięcie dodatkowych czujników (np. temperatury zewnętrznej, temperatury w pomieszczeniach). Interfejs użytkownika stanowią panele PPXv2 w ilości maksymalnie 5szt, posiadają one graficzny wyświetlacz LCD 128×64 piksele oraz wbudowany czujnik temperatury który może być wykorzystany przez funkcję regulatora pokojowego. Sterownik może być także obsługiwany przez przeglądarkę www za pomocą platformy ekotlownia.pl a jego oprogramowanie łatwo aktualizowane za pomocą karty mirco SD.

Najnowszym dodatkiem współpracującym ze sterownikiem jest przetwornik przepływu, umożliwia to pracę sterownika jak ciepłomierz. Użytkownik otrzymuje jasną informację na temat sprawności spalania (zależnej np od sposobu eksploatacji), a także realnej kaloryczności opału, koszcie kWh. Archwizacja i prezentacja danych z ciepłomierza jest mocno wspierana przez interfejs na ekotlownia.pl

Funkcje w skrócie:

W zestawie:

Panel pokojowy PPX do SPPv2 [identyczny jak ten przy sterowniku]:

Interfejs użytkownika stanowią panele PPXv2 w ilości maksymalnie 5szt, posiadają one graficzny wyświetlacz LCD 128×64 piksele oraz wbudowany czujnik temperatury który może być wykorzystany przez funkcję regulatora pokojowego.


Talos

Zalety i korzyści z zastosowania sterownika TALOS:

Regulator adaptacyjny TALOS PID przeznaczony jest do sterowania pracą kotła CO wyposażonego w podajnik tłokowy lub ślimakowy.
Oprócz wymienionych typów podajników TALOS PID steruje:

TALOS PID steruje niezależnie dwoma procesami – regulacją temperatury z płynną modulacją mocy oraz regulacją procesu spalania.

Automatyczna kontrola dawki (Automatic Dose Control) – unikalne oprogramowanie umożliwia spalanie różnych gatunków węgla bez konieczności zmiany nastaw podawania paliwa,siły nadmuchu, pauzy, krotności itd.

Regulator sam dobiera optymalne parametry pracy kotła! Sterownik może również zostać przełączony w tryb ręcznego dobierania parametrów przez użytkownika, stając się klasycznym sterownikiem dwustanowym.

Korzyści wynikające z zastosowania sterownika TALOS PID:

Funkcje sterownika TALOS:

Panel pokojowy T1000 do Talos/Cobra 2 [dostępna jest też wersja z komunikacją radiową T1000 RTH za 320 zł]:

Panel pokojowy WASP jest przeznaczony do sterowania ogrzewaniem poprzez stabilizację temperatury w pomieszczeniu, w którym został zamontowany. Jest dedykowany między innymi do współpracy ze sterownikami: Scorpion oraz Talos. Umożliwia zdalne monitorowanie stanu kotła, nastawianie temperatury CO i temperatury CWU sterownika bez konieczności udawania się do miejsca instalacji kotła.


BRULI.PL

Internetowy sterownik kotła – bruli.pl

bruli.pl jest regulatorem kotła przeznaczonym do sterowania kotłów wodnych na paliwo stałe z podajnikiem automatycznym.

Cechy sterownika bruli.pl


Moduł radiowy, bezprzewodowy czujnik temperatury i wilgotności BT1 oraz czujnik zewnętrzny temperatury BT2</


Zestaw zawiera:

Zestaw jest podstawą bezprzewodowego systemu zarządzania ciepłem.

© suspenser.eu 2019 Realizacja: Damtox
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka cookies.